Button do Alonson te McLaren
Jenson Button del hapur. Piloti britanik e pranon publikisht se do tė dėshironte qė Fernando Alonso tė rikthehet te skuadra McLaren gjatė sezonit tė ardhshėm. Ish kampioni i botės shprehet se spanjolli ėshtė njė pilot fantastik dhe afrimi i tij te skuadra britanike do tė ishte njė hap shumė i madh.

"Nė Formula 1 ka shumė pilotė me tė cilėt do tė dėshiroja tė punoja dhe tė mėsoja prej tyre. Alonso bėn pjesė tek ai grup pilotėsh. Besoj se njė skuadėr pėrfiton shumė nėse ka nė gjirin e saj dy pilotė me eksperiencė", ka thėnė piloti britanik.

Njė karton i kuq ky nga ana e Button pėr Sergio Perez, i cili nuk ka arritur t’i bindė drejtuesit e skuadrės me qėndėr nė Ėoking. Por nėse britaniku konfirmon qėndrimin te McLaren, mediat nuk mendojnė kėshtu. Ditėt e fundit Button ėshtė parė nė ambjentet e skuadrės Lotus, por piloti e ka njė shpjegim pėr kėtė.

"Po shkoja nė tualet dhe u futa nė derėn e gabuar pasi ato ishin mabjnetet e Lotus. Pėr fat tė mirė nė atė moment nuk u ndodh asnjė fotograf aty".

Njė skenar qė nė letėr duket i realizueshėm me largimin e Raikkonen nga skuadra Lotus, por Button e mohon kategorikisht dhe ndoshta britabniku ka tė drejtė, pasi skuadra Eric Boullier ndodhet nė njė krizė tė thellė financiare ēka mendohet se u bė shkak edhe pėr largimin e Kimmi Raikkonen. /albeu.com/
Shtuar më 20/09/2013, ora 12:26
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit