Brawn: Hamilton shpallet kampion
Ross Brawn, drejtori i skuderisė Mercedes GP, mendon se Lewis Hamilton i ka tė gjitha cilėsitė pėr tu shpallur sėrish kampion bote.

“Lewis ėshtė njė pilot fantastik, shumė i shpejtė dhe kompetitiv. E do shumė kėtė sport dhe garimin nė pėrgjithėsi. I ka tė gjitha cilėsitė e nevojshme pėr tu shpallur kampion bote dhe e ka treguar gjatė karrierės sė tij”, theksoi Brawn nė njė intervistė pėr formula1.com.

“Tani duhet tė mėsojmė tė punojmė bashkė nė mėnyrė qė tė krijojmė njė ekip kampion. Jam i bindur qė blerja e Lewis Hamilton do tė jetė njė sukses i madh pėr skuderinė tonė, por duhet pak kohė sa tė ambientohet”, shtoi shefi i Mercedes GP.

Gjithsesi, Brawn nėnvizoi se po pėrgatitet mė shumė pėr vitin 2014, kur do tė ketė shumė ndryshime nė Formulėn 1: “Ndryshimet do i japin mundėsi shumė skuderive ta nisin nga e para dhe ne po punojmė qė tani pėr makinėn e sezonit tė ardhshėm.”
Shtuar më 26/02/2013, ora 17:23
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit