Alonso shpėton pas kėtij aksidenti tė tmerrshėm (FOTO & VIDEO)

Fernando Alonso ka pėsuar njė aksident tė tmerrshėm nė garėn e Australisė. Ėshtė njė mrekulli, qė spanjolli shpėtoi i pa pėsuar asnjė lėndim trupor, pasi shpejtėsia e tij ishte rreth 200 km/h.

Alonso pati njė pėrplasje me pilotin Gutierrez nė fillim tė garės sė madhe tė Australisė edhe pse makina e tij u rrotullua disa herė dhe u pėrplas nė murin mbrojtės, pėr fat tė mirė spanjolli i shpėtoi pa asnjė dėmtim.

Pas garės ai ėshtė shprehur se ai ka shpėtuar vetėm falė Meclaren dhe drejtuesve tė FIA-sė qė kanė bėrė njė punė tė shkėlqyer nė aspektin e sigurisė. /albeu.com/

Shtuar më 20/03/2016, ora 11:01
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.