“Alonso-Raikkonen, dyshja mė e mirė”
"Alonso-Raikkonen ėshtė dyshja mė e mirė qė mund tė kemi sot nė Formulėn 1 nėse kemi parasysh talentin, eksperiencėn dhe aftėsinė qė kanė pėr tė zhvilluar makinėn". Kėto janė fjalėt e Stefano Domenicali nė faqen zyrtare tė Ferrarit. Shefi i "Kokėkuqes" shton se nuk do tė jetė asnjė problem tė pasurit "dy gjela nė njė kotec".

"Ėshtė njėsoj si nė futboll. Kur tifozėt e njė skuadre kanė frikė kundėrshtarin sepse ai ka sulmues shumė tė mirė, shpresojnė qė ata tė zihen pėr topin", shpjegoi Domenicali.

"Ata qė mendojnė se Kimi do tė jetė "anti-Alonso", gabohen rėndė. Tė gjithė e dinė se tek Ferrari, skuadra ėshtė mbi gjithēka. Fernando ėshtė i lumtur pėr zgjedhjen tonė pasi e kupton qė njė skuadėr mė e fortė ėshtė njė avantazh pėr tė", shtoi Domenicali.

Nė lidhje me tipin e ftohtė tė finlandezit, shefi i skuderisė sė Maranellos tha: "Kemi punuar mė parė me Kimin dhe kurrė nuk kemi pasur probleme. Secili ka karakteristikat e veta dhe nuk mund tė presim nga njė finlandez tė tregojė barcaleta apo tė bėjė shaka gjithė kohės. Mendoj se ėshtė njė kombinim i bukur pasioni latin i Fernandos me “ftohtėsinė” e Kimit". /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 18:46
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0