Alonso: Pėrjetė me Ferrarin
Incidenti nė Sepang ėshtė lėnė pas krahėve dhe Fernando Alonso ka deklaruar nė njė intervistė nė Twitter se shanset e tij pėr tė fituar titullin botėror nuk janė cėnuar aspak.


"Jam optimist. Po tė shohim statistikat, nė ēdo sezon ka 2-3 braktisje tė garės. Ne shėnuam zeron e parė tė sezonit. Do tė thotė qė nuk do tė pėrfundoj garėn edhe nė njė ose dy raste tė tjera. Kampionati sapo ka nisur dhe asgjė nuk ėshtė kompromentuar", theksoi piloti spanjoll i Ferrarit.

Kur u pyet pėr tė ardhmen e tij nė Formulėn 1, Alonso siguroi se do tė jetė e lidhur me Kokėkuqen: "Mendoj se do e mbyll karrierėn me Ferrarin. Ėshtė skuderia mė e mirė nė botė. Nuk ka asgjė mė tė mirė se Ferrari".

Fernando Alonso dha kėtė pėrgjigje kur u pyet se kush ėshtė piloti mė i mirė i historisė sė Formulės 1: "Nėse do tė mund tė zgjidhja pėr tė garuar me njė legjendė tė kėtij sporti, do tė thoja Airton Senna. Ka qenė mė i miri". /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2013, ora 11:44
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0