Alonso: E ardhmja? Jetoj 365 ditė me Ferrarin
Fernando Alonso ka mbėrritur nė Suzuka duke e ditur mirė se tė gjitha pyetjet e gazetarėve do tė ishin mbi tė ardhmen e tij. Dhe pėrgjigja e spanjollit tė Ferrarit ishte gjithmonė kjo: "Do tė bėj atė qė ėshtė mė e mira pėr Ferrarin".

"Nuk jetoj nė Mars, e di se ēfarė thuhet vėrdallė... Prioriteti im ėshtė tė mund makinat Williams nė pistė, mė pas e ardhmja. Ėshtė e qartė qė duhet rigjetur harmonia", ka deklaruar piloti spanjoll i Ferrarit.

Por, mė pas Alonso ka pasur fjalė tė ėmbla pėr skuderinė italiane: "Ferrari mė ka mbėshtetur shumė. Po bėjmė maksimumin, sakrifikohem gjatė ēdo fundjave dhe jetoj 365 ditė tė vitit pėr skuadrėn".

"Ka rastefitohet dhe ka raste qė jo. Kėshtu e ka sporti. Sigurisht, kur nuk fitohet, presioni ėshtė mė i madh", shtoi Alonso. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2014, ora 14:46
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0