Alfa Romeo me dyshe tė re nė F1, Raikkonnen – Schumacher
Kimmi Raikkonen do tė mbetet te ekipi i Alfa Romeo nė sezonin e ri nė Formula 1, por me gjasė do tė ketė njė kolegė tė ri.

Shoferi me eksperiencė tė madhe do tė vazhdojė kontratėn deri nė vitin 2021, por si kolegė do tė ketė djalin e Michael Schumacher, Mick.

Antonio Giovinazi me gjasė nuk do tė vazhdojė bashkėpunimin me shoqėrinė, dhe Alfa Romeo beson se Shcumacher, qė konkurron nė F2, ka kualitetet pėr ligėn e madhe.

Raikkonen, qė ka qenė kampion nė vitin 2007 nė Formula 1, do tė jetė njė mentor i mirė pėr tė riun Schumacher.

Finlandezi Raikkonen ka 322 gara nė Formula 1, 21 fitore, 103 podiume, dhe ka qenė pjesė e skuadrave si Sauber, McLaren, Ferrari, Lotus, Ferrari dhe Alfa Romeo.
Shtuar më 08/10/2020, ora 13:13
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0