Abu Dhabi, Red Bull dominon Provat Zyrtare
Dy makinat e Red Bull do tė nisen tė parat nė garėn e nesėrme tė Formulės 1, pasi dominuan edhe sesionin e provave zyrtare tė zhvilluara kėtė tė shtunė. Mark Webber, si i vetmi qė arriti tė zbriste nė kufirin e 1minute e 40 sekondash nė xhiron e tij mė tė shpejtė do tė niset nga vendi i parė, i ndjekur menjėherė nga kampioni i saposhpallur i botės, Sebastian Vettel.

Mercedes konfirmoi pėrparimet e realizuara nė kėto javė duke renditur dy pilotėt e tij nė vendin e tretė dhe katėrt, pėrkatėsisht Rosberg e Hamilton.

Raikkonen, me Lotus do tė niset nga vendi i pestė, ndėrsa Ferrari vazhdoi tė ishte tėrėsisht zhgėnjyes edhe nė Ēmimin e Madh tė Emirateve tė Bashkuara Arabe, me Massėn qė do tė niset nga rreshti i katėrt, nė vendin e tetė dhe Alonson vetėm tė 11-tin.

Me Vettel qė ka siguruar titullin e tij tė katėrt radhazi kampion dhe Red Bullin qė ka garantuar titullin pėr konstruktorė, tre garat e mbetura tė sezonit shėrbejnė vetėm pėr tė pėrcaktuar se cili pilot dhe skuadėr do tė renditet nė vendin e dytė tė Botėrorit. /albeu.com/

Renditja e dhjetė vendeve tė para nė provat zyrtare nė Abu Dhabi

1. Webber/Red Bull 1m39s957
2. Vettel/Red Bull 1m40s075
3. Rosberg/Mercedes 1m40s419
4. Hamilton/Mercedes 1m40s501
5. Raikkonen/Lotus 1m40s542
6. Hulkenberg/Sauber 1m40s576
7. Grosjean/Lotus 1m40s997
8. Massa/Ferrari 1m41s015
9.Perez/McLaren 1m41s068
10. Ricciardo/Toro Rosso 1m41s111
11. Alonso/Ferrari 1m41s193
Shtuar më 02/11/2013, ora 17:24
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0