Formula 1, Webber triumfon ne Barcelone
Albeu.com
Tradita nė Barcelonė ka vazhduar. Mark Webber fitoi pole position tė shtunėn, ndėrsa tė dielėn nė Barcelonė ka dominuar nga rrethi i parė deri nė atė tė fundit dhe kėshtu arriti fitoren e parė nė kėtė sezon.
Njė hyrje nė boks ishte e mjaftueshme qė bolidėt tė ndėrrojnė gomat dhe tė pėrfundojnė garėn. Fatkeq nė kėtė garė ishte kampioni i vitit 2008, Lewis Hamilton, tė cilit i shpėrtheu goma dy rrathė para fundit dhe nga vendi i dytė, ku ishte deri atėherė, mbeti pa plasman. Kjo i erdhi si ėmbėlsirė Fernando Alonsos nė bolidin Ferrari dhe deri atėherė nė vendin e tretė, qė tė depėrtojė nė vendin e dytė dhe tė gėzojė publikun spanjoll.

Michael Schumacher i paralajmėroi kolegėt e tij se nuk ka pėrfunduar akoma. Ai pas njė dalje nga boksi arriti nė vendin e pestė, para kampionit botėror Jenson Button. Megjithėse kishte bolid mė tė ngadalshėm, me vozitjen qė tregonte Schumi pėrfundoi nė vendin e katėrt dhe shėnoi plasmanin mė tė mirė tė tij nė kėtė sezon.

Sebastian Vettel pėrsėri nuk arriti rezultatin e shkėlqyeshėm nga kualifikimet. Ai pėrfundoi i treti.
Shtuar më 09/05/2010, ora 19:21
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit