Formula 1, Ueber fiton Ēmimin e Madh tė Montekarlos
Mark Webber
Ēmimi i Madh i Monakos nė Montekarlo ėshtė fituar nga Mark Ueber i cili e fitoi atė jo pa vėshtirėsi. Australiani i Red Bullit la nė vend tė dytė Niko Rosberg i Mercedesit dhe pas tij Fernando Alonso i Ferrarit.

Me kėtė rezultat, piloti spanjoll merr kryesimin e kampionatit botėror tė Formula 1, duke lėnė Fetelin nė vend tė tretė. Pas treshes sė parė, mbėrritėn Fetel (Red Bull), Hamilton (Meklaren Mercedes) dhe Felipe Masa (Ferrari. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2012, ora 17:34
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0