Formula 1: Hamilton, i pari ne provat e Valencias
Kampionai aktual nė Formula 1, britaniku Luis Hamilton, do tė niset nga pozita e parė nė garėn e 11-tė nė kėtė sezon, e cila do tė zhvillohet nė rrugėt e Valencias, pėr Ēmimin e madh tė Evropės.Piloti i Meklarenit u ndal nė pozitėn e parė duke shėunar kohėn mė tė mirė nė provat zyrtare dhe duke lėnė pas kolegun e vet nga skuadra Meklaren, Heiki Kovalainen. Nga pozita e tretė do tė nis garėn braziliani Rubens Bariēello nė makinėn “Braun GP”, para Sebastien Vetel nė “Red Bull” dhe para liderit aktual Xhenson Baton nė makinėn “Braun GP nė pozitėn e 5-tė. Gara pėr Ēmimin e Madh tė Evropės, do tė zhvillohet gjatė ditės sė diel nė orėn 14.00
Shtuar më 22/08/2009, ora 23:05
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0