Formula 1: Fitues gjermani Sebastian Vetel
Gjermani 21 vjeēar, Sebastian Vettel, ėshtė fituesi i Ēmimit tė Madh tė Italisė nė Formula 1, duke shėnuar edhe fituesin mė tė ri nė moshė nė historinė e Formula 1-shit. Piloti i Toro Rossos ka rezultuar triumfues nė pistėn e lagur tė Monzės duke lėnė pas Heidi Kovalainen te McLaren Mercedes dhe Robert Kubica te BMW-se.

Pas tyre ne zonėn e pikėve rezultuan Alonso, Heidfeld, Massa, Hamilton dhe Veber.

Me kėtė garė Vettel ngjitet nė kuotėn e 23 pikėve nė klasifikimin e pėrgjithshėm tė pilotėve, vendin e parė tė tė cilit e mban Luis Hamilton me 78 pikė. Nė ndeshjet e bundesligės zhvilluar dje u shėnuan kėto rezultate. Hanėvėr -Menshengladbah 5:1 dhe Bochum -Bilefeld 2:0. Hamburgu kryeson tabelen.
Shtuar më 15/09/2008, ora 17:02
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat

Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat