Formula 1: Dominojne pilotet e Red Bullit
Albeu.com
Pilotėt dhe skuadra e Red Bull kanė zhvilluar njė garė perfekte pėr Ēmimin e Madh tė Montekarlos duke e mbyllur pėrkatėsisht nė vendin e parė me Webber dhe tė dytin me Vettel. Vendi i lėnė bosh nė podium i takoi Robert Kubicas me Renault.Ndėrkohė vendi i katėrt shkoi pėr pilotin brazilian tė Ferrarit, Felipe Massa, dhe i pesti pėr Hamilton me McLaren. Michael Schumacher ka zhvilluar njė garė tė mirė duke zėnė vendin e gjashtė nė klasifikim si dhe duke lėnė pas tij ferraristin, Fernando Alonso.
Pas kėsaj gare rėnditja e pėrgjithėshme pėr skuderi kryesohet nga Red Bull me 156 pikė e ndjekur nga Ferrari me 134 dhe McLaren Mercedes me 129, ndėrsa pėr pilotė kryesimi i takon Mark Webberit me 78 pikė. Po kaq pikė ka edhe piloti tjetėr i Red Bull, Sebastian Vettel, ndėrkohė qė vendi tretė mbahet nga Alonso me 73 pikė. I rikthyeri Schumacher ndodhet vetėm nė vendin e 9-tė me 30 pikė.
Formula 1 rikthehet pas 2 javėsh me Ēmimin e Madh tė Turqisė.
Shtuar më 16/05/2010, ora 19:29
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit