FIA ndeshkon McLarenin
Albeu.com
McLaren Mercedes merr njė ndėshkim tė kushtėzuar nga Federata Ndėrkombėtare e Automobilizmit nė lidhje me mashtrimin gjatė garės se Australisė.Skuadra anglo-gjermane ka marrė njė pezullim prej tri garash por qė pėr momentin nuk do tė jetė operativ. Sipas vendimit tė dhėnė nga FIA nė mbledhjen e jashtėzakonshme tė zhvilluar nė Paris, dėnimi do tė aplikohet vetėm nėse mblidhen fakte tė reja nė lidhje me kėtė ēėshtje ose nė rast se gjatė 12 muajve shihen pėrsėritje tė kėtij veprimi nga McLaren.

Gjatė Ēmimit tė Madh tė Australisė, Hamilton dhe njė prej drejtuesve tė McLaren, Dave Ryan gėnjyen komisarėt e pistės nė lidhje me parakalimin e Trullit nėn regjimin e makinės sė sigurisė, veprim qė solli skualifikimin e pilotit italian tė Toyotas.

Edhe para garės sė Malajzisė kur u pyeten sėrish drejtuesit e skuadrės McLaren dhe piloti i saj britanik tė cilėt sėrish nuk e pranuan se kishin gėnjyer por pak ditė pėrpara mbledhjes sė Kėshillit Botėror nė Paris, Martin Whitmarsh i dėrgoi njė letėr FIA-s ku i kėrkonte falje pėr atė qė kishte ndodhur. /tch/
Shtuar më 29/04/2009, ora 21:58
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit