E papritur, Vettel nuk kėnaq Ferrarin, gjermani drejt rivalėve
Njė rokadė pritet tė ndodh nė botėn e Formula 1.

Lewis Hamilton i destinuar pėr tė pilotuar makinėn Ferrari dhe Sebastian Vettel tė zė vendin e tij tek McLaren. Sipas mediave franceze Hamilton ka nisur kontaktet me presidentin e Ferrarit dhe tė grupit FIAT, John Elkan, ndėrkohė Vettel po filtron me Andreas Seidl, drejtorin sportiv tė McLaren F1.

Merkatoja e vitit 2021 nė Formula 1 duket se do tė ofrojė lėvizje tė rėndėsishme, qė mund tė prekin edhe Max Verstappen qė ėshtė njė nga pilotėt premtues tė Formula 1.
Shtuar më 12/12/2019, ora 10:17
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0