Ferrari zyrtarizon zėvendėsuesin e Sebastian Vettel
Carlos Sainz do tė bashkohet me Ferrari pėr sezonin F1 2021 pėr tė zėvendėsuar Sebastian Vettel pas nėnshkrimit tė njė marrėveshje dy vjeēare

Nė njė ditė tė madhe nė tregun e transferimeve tė F1, Daniel Ricciardo u konfirmua mė herėt si shoferi i cili nga ana tjetėr do tė zėvendėsojė Sainz nė njė ekip tė McLaren me Mercedes nga viti i ardhshėm.

Sainz, spanjolli 25-vjeēar, do tė bashkohet me Charles Leclerc nė njė formacion rinor, pas asaj qė do tė jenė dy vjet nė McLaren dhe njė fushatė mbresėlėnėse pėr vitin 2019, kur pasuria e skuadrės u pėrmirėsua dhe stoku i tij u sulmua.

Nė njė veprim jashtėzakonisht tė rėndėsishėm tė ndėrlidhur, Daniel Ricciardo pritet tė largohet nga Renault pėr ta zėvendėsuar atė nė McLaren gjatė dimrit. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2020, ora 11:48
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0