Djali i 7 herė kampionit tė botės nė Formula 1, gati pėr tė debutuar nė kampionatin mė tė bukur tė automobilizmit
Djali i 7 herė kampionit tė botės nė Formula 1, Michael Schumacher, ndihet gati pėr tė debutuar nė kampionatin mė tė bukur tė automobilizmit.

Kėtė sezon ai duhej tė debutonte me Alfa Romeo Racing nė provat e lira tė ditės sė premte nė pistėn gjermane tė Nurburgring, por koha e keqe prishi planet.

"Edhe nėse nuk jam nė pistė, mendja ime ėshtė gjithnjė aty, te garat. Ėndrra ime ėshtė tė garoj nė Formula 1. Nė njė farė mėnyre, atė vit nuk pata shumė fat. Makina kishte probleme besueshmėria dhe disa kontakte nė pistė mė penguan. Gjithsesi, kam treguar gjithnjė njė ritėm tė mirė dhe kjo kishte rėndėsi".

Dua tė kaloj nė Formula 1 dhe mendoj se jam i pėrgatitur pėr kėtė hap tė madh. Pėr ta bėrė kėtė gjė duhet tė pėrballem edhe me momente tė vėshtira. Nuk them se jam 100% gati, por jam shumė pranė kalimit nė Formula 1", tha Mick Schuamcher.

Shtuar më 12/11/2020, ora 09:34
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0