Button: 2012, vit i errėt pėr McLaren
Nėse njė vit mė parė e mbylli Botėrorin si nėnkampion pas Sebastian Vettel, kėtė sezonn Jenson Button e gjen veten tė gjashtin nė klasifikim edhe dy gara nga fundi. Ndonėse britaniku i Vodafone McLaren ka fituar dy gara, atė tė hapjes nė Australi dhe "Grand Prix"-in e Belgjikės, nė total numėron edhe tri podiume tė tjera, pra larg pritshmėrive. Button pranon se ky ka qenė viti mė i keq qė kur iu bashkua Vodafone McLaren-it nė vitin 2010.

"Kjo makinė nuk mė ėshtė pėrshtatur sikurse nė dy edicionet e kaluara. Qė ditėn kur kam qenė pjesė e kėsaj skuadre, ky ka qenė viti mė i errėt pėr mua. Ka qenė i ndėrlikuar edhe nė fundjava tė mira. Thuajse ēdo fundjavė kemi pasur mjaft probleme. Natyrisht duhej tė bėnim ndryshime, por nuk mundėm", deklaroi 32-vjeēari pėr "The Guardian".

Piloti britanik pėrfundoi tė dielėn i katėrti nė Ēmimin e Madh tė Abu Dhabit. "Fundjava qė lamė pas ishte e pazakontė. Patėm njė tė premte pozitive, po ashtu mėngjesi i sė shtunės, por nė kualifikuese dhe garė u zhgėnjyem. Nuk ishte e tmerrshme, por as fantastike", pėrfundoi Button. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2012, ora 12:08
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0