Brazil, Kimi Raikonen shpallet kampion nė Formula 1
Albeu.com
Finlandezi i Ferrarit ka arritur tė bėjė tė vetin titullin e parė kampion personal dhe tė parin pėr skuderinė pas largimit nga bota e Formula 1 tė shtatė herė kampionit tė botės Mikael Shumaker.

Ėshtė ligshtuar tej mase kampioni i dyfishtė i botės Fernando Alonso i cili e pėrfundoi garėn nė vendin e tretė dhe u rendit i treti nė renditjen e pėrgjithshme.

Hamilton i cili kryesoi kampionatin deri nė garėn e fundit.
Hamilton e pėrfundoi garėn i shtati dhe u rendit vetėm njė pikė pas kampionit Raikonen nė renditjen e pėrgjithshme pėr pilotė.

Njė meritė e vecantė pėr fitoren e finlandezit tė Ferrarit i takon edhe brazilianit Felipe Masa i cili e ka mbėshtetur gjatė garės shokun e skuadrės.
Shtuar më 22/10/2007, ora 15:50
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit