F1, Hamilton nė Pole Position
Piloti Lewis Hamilton i ka dhuruar skuadrės sė tij McLaren, Pole Position numėr 150 nė provat zyrtare pėr Cmimin e madh tė Barcelonės duke ndalur kohėn nė xhiron mė tė shpejtė 1:21.707.

Njė rezultat mjaft i mirė ndėrkohė edhe pėr Maldonado (Williams) qė do tė niset i dyti, pėrpara Alonso (Ferrari, 3°) dhe Grosjean (Lotus) nė linjėn e dytė. Nisja e garės spanjolle vazhdon me Raikkonen (Lotus, 5°), Perez (Sauber), Rosberg (Mercedes), Vettel (Red Bull, 8°) dhe Schumacher (Mercedes).

Para provave zyrtare parashikohej qė McLaren do tė arrinte nė podium, dhe kėshtu ndodhi. Pavarėsisht provave mė tė cuditshme ngė historinė e Formula 1, ku tė gjitha skuadrat ndryshuan strategjitė mbi gomat, i vetmi qė nuk u tėrhoq nga vendimi i parė ishte Hamilton.

Ndėrkohė nė shtėpinė e Ferrarit, Alonso bėri gjithcka pėr tė kėnaqur tifozėt vendas por nuk shkoi mė shumė se vendi i tretė nė prova. Ky ėshtė njė sinjal i mirė edhe pėr moralin e bokseve tė Maranellos, por qė frenohet nga vendi i 17° i Felipe Massa. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2012, ora 18:57
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit