Hamilton fiton Ēmimin e Madh tė Italisė, Vettel i dyti (FOTO LAJM)

Piloti britanik i Mercedes, Lewis Hamilton, ka triumfuar edhe nė Ēmimin e Madh tė Italisė, ndėrsa njė garė tė mirė ka bėrė piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel, i cili ka zėnė vendin e dytė.

I pafat nė Monza ka qenė piloti tjetėr i Mercedes, Nico Rosberg, tė cilin e ka lėnė motori vetėm 2 xhiro para fundit tė garės, kur mbante vendin e tretė.

Duke pėrfituar nga dalja e pilotit gjerman, Felipe Massa, pilot i Williams, arriti tė zėrė njė vend nė podium, ndėrsa menjėherė pas tij ėshtė renditur Botas Valtteri.

Kimi Raikkonen, edhe pse i nisur i dyti nė kėtė garė, u rendit vetėm nė vendin e pestė, pasi starti pėr tė nuk ishte i duhuri.
Shtuar më 06/09/2015, ora 16:05
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.