Alonso trimfun nė Ēmimin e Madh tė Malajzisė
Fernando Alonso
Ēmimi i Madh i Malajzisė, nė garėn e dytė tė kampionatit tė kėtij viti nė Formula 1 ėshtė fituar nga piloti i Ferrarit Fernando Alonso. Edhe pse kushtet atmosferike kanė vėshtirėsuar garimin e tij nė rrugėn "Sepang" ai ka arritur tė marrė kohėn 2:44:51.812 duke lėnė pas Serxhio Perez tė Saubers, ndėrsa nė vendin e tretė ėshtė rėnditur Luis Hamilton i McLaren Mercedes.


Pikė kanė fituar edhe Mark Webber, Kimi Raikkonen, Bruno Senna, Paul Di Resta, Jean-Eric Vernie, Nicolas Hulkenberg dhe Michael Schumacher. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2012, ora 15:09
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0