Alonso krahason Schumacer me Hamilton: Gjermani ėshtė njė hap para
Pėr ish garuesin e Formula 1, Fernando Alonso, Michael Schumacher qėndron para Lewias Hamilton, nė krahasimin e drejtpėrdrejt.

Sipas Alonsos, Hamilton duhet vlerėsuar pėr talentin dhe sukseset e arritura nė Formula 1, por refuzon ta barazojė me legjendėn gjermane, Schumacher.

"Ėshtė e vėshtirė. Janė kohėra dhe makina tė ndryshme me nivele tė ndryshme tė pėrformancės", u pėrgjigj fillimisht Alonso kur u pyet pėr krahasimin.

"Por e mbaj mend Michael Schumacher si njė shofer tė fortė pėr t’u mposhtur. Ai kishte ‘diēka’ tė vogėl, mė shumė".

"Lewis ėshtė shumė i mirė dhe mė i miri i brezit tė tij, por ai nuk e fitoi Kupėn e Botės kur ishte shokė me Jenson Button nė McLaren. Nė Mercedes, Nico Rosberg gjithashtu fitoi Kupėn e Botės (2016), Michaelit nuk i ndodhnin kėto, ai gjithmonė fitonte. Pėr mua, Michael ėshtė njė hap pėrpara".
Shtuar më 01/10/2020, ora 13:18
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0