Aguero sfidon Rosberg (VIDEO)
Sulmuesi argjentinas i Manchester City-t, Sergio Aguero tregoi se mund tė ketė njė karrierė tė rėndėsishme si pilot, nėse do tė vendosė tė varė kėpucėt nė gozhdė.
Ish bomberi i Atletico Madrid sfidoi pilotin e Mercedes nė Formula 1, Nico Rosberg nė cirtkuitin anglez, "Donington Park".

Pasi vendosi kohėn mė tė shpejtė me simulator, mes njė numri sportistėsh qė rivalizuan Rosberg, mė pas u vendos qė Aguero duhej tė tregonte se ēfarė mund tė bėnte nė njė pistė tė vėrtetė.

Rosberg pohoi se paraqitjet e Agueros nė timonin e Mercedes DTM i bėn mjaft pėrshtypje, pasi nė kronometrim, sulmuesi regjistroi kohė mjaft konkurruese. Kjo bėri qė Aguero tė bėnte shaka, duke deklaruar se ndoshta garimi nė Formula 1 mund tė jetė njė alternativė pėr karrierėn e tij sportive.


"Mė pėlqejnė garat me makina dhe mbi tė gjitha Formula 1. Duhet tė mė tregojnė si pėrdoren butonat nė timon, sepse pjesa tjetėr lidhet vetėm me shkeljen e gazit dhe tė frenave", u shpreh Aguero.

Gjatė aktivitetit "PUMA Race Off", Rosberg vendosi kohėn 1:21.05, ndėrsa pėrgjigja e Agueros ishte mjaft e mirė, me kronometrin qė u ndal nė 1:22.58. Dhėndrri i Diego Maradonės tregoi se mund tė manovronte me pedalet po aq mirė sa bėn me topin nė fushė.

Pas leksioneve dhe sfidės nė pistė, Rosberg dhe Aguero hipėn sė bashku nė makinė, me pilotin gjerman qė i dhuroi futbollistit xhiron mė emocionuese nė jetė. /albeu.com/
Shtuar më 20/11/2012, ora 13:41
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Tregtari i nje dyqani kepucesh te perdorura duke kerkuar mbeshtetje nga qytetaret

Tregtari i nje dyqani kepucesh te perdorura duke kerkuar mbeshtetje nga qytetaret